7020 NERO AFRICA
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | 7020 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | FLAMED+BRUSHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 285cm / 112inch |
| Height | 185cm / 73inch |
| Thickness | 4.0cm / 1⅝inch |
| Weight | 650kg |